≫

Krajinović poražen nakon preokreta Cicipasa

Stefanos Cicipas slavio je nad Filipom Krajinovićem i u njihovom drugom međusobnom susretu

• 2

Srpski teniser Filip Krajinović poražen je u meču četvrtfinala turnira u Bazelu od Stefanosa Cicipasa sa 2:1 u setovima (6:3, 4:6, 4:6). Grk je nakon Đokovića, na putu do polufinala uspeo da savlada drugog srpskog tenisera.

Meč je trajao nešto manje od dva časa, a Cicipas je do pobede došao nakon preokreta. Krajinović je prvi set osvojio nakon 32 minuta tenisa, napravivši dva brejka.

Cicipas je drugi set osvojio zahvaljujući ranim brejkom, koji je do kraja seta odbranio.

Stefanos Cicipas Foto: AP/Tanjug

U poslednjem setu viđena je velika borba, što se moglo nagovestiti u uvodnim gemovima, koji su rezultovali sa po brejkom na obe strane.

Grčki teniser je ponovo oduzeo servis Krajinoviću u sedmom gemu, poveo sa 4:3 i potom osvojio odlučujući set.

Cicipas će se u polufinalu sastati sa Rodžerom Federerom, kojem je Vavrinka predao četvrtfinalni meč. U drugom polufinalu Amerikanac Opelka igraće protiv Australijanca De Minaura.

Turnir u Bazelu igra se za nagradni fond od 2.082.655 evra.