≫

Đoković demolirao Francuza i doneo Srbiji odlučujući poen za četvrtfinale!

Ubedljiv trijumf našeg tenisera i obezbeđen plasman u četvrtfinale sa prvog mesta grupa a

• 0
Novak Đoković

Srbija je u četvrtfinalu Dejvis kupa! Novak Đoković je savladao Francuza Benou Pera sa 2:0 (6:3, 6:3) i tako doneo Srbiji i drugi bod protif Trikolora, nakon što je Krajinović prvobitno savladao Žoa Vilfreda Congu.

U četvrtfinalu Dejvis kupa Srbija igra protiv selekcije Rusije koja je zauzela drugo mesto u grupi B iza Španije.

Španija kao najbolja grupe B će takođe igrati kao i Srbija protiv najbolje drugoplasirane ili druge najbolje drugoplasirane ekipe iz svih grupa.

Meč je trajao svega 69 minuta. Novak je prvi set dobio sa 6:3, nakon što je u prvom gemu sačuvao svoj servis, gde se suočavao sa dve brejk lopte. Ipak odigrao je najbolje u najtežim trenucima i sprečio je Francuza da dođe do početnog zaleta.

U nastavku su teniseri bili sigurni na svoj servis sve do rezultata 4:3 za Novaka, kada je naš teniser napravio brejk kojim je prelomio meč, jer je u sledećem gemu osigurao brejk.

Drugi set počeo je slično, ovoga puta je Per imao muke da osvoji gem, ali Novak nije imao brejk šanse i Francuz je poveo.

Ali, to nije trajalo dugo, jer je uskoro Novak došao do brejk šanse u trećem gemu seta i iskoristio je drugu priliku.

Per je nakon toga počeo da igra nervozno, dok je Đoković sačuvao smirenost, rutinski je dobijao svoje gemove i došao do trijumfa.