≫

Rus deklasirao Krajinovića za 50 minuta, Srbiji treba veliki preokret u četvrtfinalu Dejvis kupa!

Loš početak za Orlove, Krajinović potpuno nadigran!

• 2
Filip Krajinović Foto: Tanjug/AP

Srbija protiv Rusije igra četvrtfinale teniskog Dejvis kupa, a prvi par činili su Filip Krajinović i Andrej Rubljev. Rus je dominirao sa 6:1, 6:2!

Posle njihovog duela, na programu je okršaj Novaka Đokovića i Karena Kačanova, a na kraju će Janko Tipsarević i Viktor Troicki igrati protiv Rubljeva i Kačanova.

Pobednika ovog duela čeka selekcija Kanade, dok su na drugoj strani kostura takmičenja parovi Velika Britanija - Nemačka i Argentina - Španija.

Što se Krajinovićevog meča tiče, od početka je bilo jasno da na terenu postoji samo jedan igrač, "pucao" je od samopouzdanja Rubljev, poigravao se sa pasivnim Krajinovićem, koji je srljao iz greške u grešku.

Često je Rus sa mreže rešavao lagano razmene, igralo se kratko, pa ni prvi set nije potrajao duže od 22 minuta!

I drugi set je počeo brejkom, što je trasiralo put ka ubedljivom porazu, nakon kog Srbija nema pravo na grešku.

TOK MEČA, Krajinović - Rubljev 1:6, 2:6

1:6, 1:6 - Kraj! Ni pun sat nije trajao ovaj duel!

1:6, 1:4 - Uspeo je nekako gem da uzme Filip pri 0:4, sprečio je jednu brejk šansu.

1:6, 0:3 - Novi dupli brejk, praktično je već sve jasno u ovom meču!

1:6, 0:1 - Kako je počelo, tako se i nastavilo. Drugi set otvoren je brejkom 23. igrača sveta, koji je drugu priliku za oduzimanje servisa iskoristio.

Prvi set - Simultanka Rubljeva!

1:6 - Tek jedan gem je uzeo Krajinović, pri 5:0, izostala je ozbiljnija reakcija! Ceo set trajao je tek 21 minut.

0:4 - Previše pasivno deluje Filip, dozvolio je rivalu da se razigra lagano, izlazi na mrežu i odatle efektno poentira.

0:3 - Nije dobro počelo, Andrej Rubljev je vezao prva tri gema lagano, za osam minuta igre! Drugi gem je bio pravi fijasko, nijedan poen nije imao Filip pri svom servisu.