Nadal krenuo "pod ručnom", pa razbio Dimitrova za finale Akapulka

Kada se "zahukta", nezaustavljiv je

• 0
Mexico Tennis Acapulco Open Foto: Tanjug/AP

Španski teniser Rafael Nadal pobedio je Bugarina Grigora Dimitrova i plasirao se u finale turnira u Akapulku posle sat i 44 minuta igre.

Drugi teniser planete je slavio sa 6:3 i 6:2 u meču u kom je igrao bolju odbranu i daleko je bolje čuvao svoj servis od rivala, uprkos brejk lopticama.

Dimitrov je prvi poveo brejkom sa 2:1 i to će se ispostaviti jedini put kada će oduzeti servis Špancu.

Nadal je odmah uzvratio sa dva vezana brejka, poveo je 5:2 i onda u osmom gemu oduzeo Bugarinu tri prilike da nadoknadi zaostatak.

Posle toga je drugu set loptu pretvorio u vođstvo i drugi set započeo identično kao i prvi - pod ručnom.

Dimitrov je poveo 2:0, a onda se "raspao" i Rafa je sa tri furiozna brejka preokrenuo i otišao dalje. U finalu ga čeka Tejlor Fric koji je u uzbudljivom polufinalu pobedio Džona Iznera.

Izner je imao sve u svojim rukama i na kraju je poražen sa 6:2, 5:7 i 3:6 posle sat i 43 minuta.

Džon je imao set i brejk prednosti do 4:2 u drugom setu. Imao je i tri brejk šanse za 5:2, Fric se izvukao i onda poput feniksa vratio sebe u život brejkom za 4:4.

Nestrpljivom Izneru je malo šta polazilo za rukom, Fric je igrao sve bolje i na kraju kompletirao jedan od najvećih preokreta karijere.