Krajinović priredio pakao Đokoviću u 1. setu, pa posustao: Novak u četvrtfinalu Rima!

Ovaj put, imamo paklen srpski derbi u borbi za završnicu turnira

• 12
Novak Đoković Foto: Tanjug/AP

Novak Đoković i Filip Krajinović odigrali su veoma atraktivan i napet meč u osmini finala Rima, "broj 1" je tek posle nešto više od dva sata savladao prijatelja sa 7:6 (7), 6:3!

Novak ide na boljeg iz meča Lorenco Museti - Dominik Kepfer, koji je sledeći na programu, a Krajinović se pokazao kao prilično "tvrd orah".

Reprezentativni saigrač je u prvom setu rano došao do brejka, zatim je uvek duel u taj-brejku, u kom je čak poveo, ali mu nije uspelo da dođe do vođstva u setovima.

Novak je preokrenuo u taj-brejku, a zatim je u 2. setu rano oduzeo servis, što je rezultiralo trijumom posle dva sata i 10 minuta igre.

Inače, u prethodnom delu programa, Beretini je eliminisao Travalju, a Dimitrov Sinera.

Podsećanja radi, u 19.00 se igra još jedan atraktivan duel, između Dušana Lajovića i Rafaela Nadala.

Tok meča

Već u prvom gemu je brejk napravio Krajinović, i to pošto je poveo sa 40:0! Treća šansa za osvajanje gema mu je bila uspešna.

Usledila je dramatična borba za drugi gem, ipak se revanširao Novak, i to tek iz četvrte brejk lopte, žestok je bio otpor Krajinovića.

Nije Novak dozvolio novo iznenađenje, sledeći gem je rešio u svoju korist, iako je potrajala borba za 2:1.

Krajinović je potom osujetio tri brejk šanse i izjednačio na 2:2, da bi u petom gemu poveo sa 30:0.

Nije to uspeo da pretvori u priliku za brejk, ali je zato pri 3:3 dva puta imao šansu za oduzimanje servisa.

Osujetio je to opet Novak, a usput je viđen i jedan od atraktivnijih lob udaraca. Sve je vodilo ka taj-brejku, na kraju je tako i bilo posle 12 neverovatnih gemova sa dugim razmenama - meč je ušao u 75. minut pre taj-brejka.

U taj-brejku, delovalo je da Filip grabi ka vođstvu sa 4:1, ali je prokockao dve mini brejk lopte prednosti.

Onda je usledila Novakova grčevita borba za prvi set, tek treću set loptu je pretvorio u vođstvo, i to posle čak sat i po igre!

U drugom setu, opet se nije čekalo dugo na brejk, ali ga je sada napravio prvi Novak, za 2:1. To je bilo dovoljno da prvi put na meču Đoković u potpunosti preuzme kontrolu ritma i krene ka pobedi.