Lajović u lošem ritmu protiv Novaka, eliminisan u osmini finala Monpeljea

Nije bio Lajović u nekom dobrom ritmu, izuzevši Australijan open, nije konstantan još od januara 2020. godine

• 0
Dušan Lajović Tanjug

Srpski teniser Dušan Lajović bio je slobodan u prvom kolu Monpeljea, ali se sapleo već u drugom, pošto je kao treći nosilac eliminisan od Denisa Novaka iz Austrije sa 7:6(5), 7:5.

Nije bio Lajović u nekom dobrom ritmu, izuzevši Australijan open, nije konstantan još od januara 2020. godine, a sada je za 96 minuta pretrpeo poraz od 102. igrača sveta.

Prvi je napravio brejk, a onda je pretrpeo dva, ali se vratio u egal prvog seta, tako da se otišlo skroz do taj-brejka gde je Novak iskoristio treću set loptu.

U drugoj deonici je čak servirao za izjednačenje u setovima pri 5:3, ali onda je izgubio četiri gema u nizu i tako dozvolio protivniku da prođe u narednu rundu takmičenja gde ga čeka Peter Gojovčik, teniser koji takođe nije bio nosilac i uspeo da izbaci prvo Jana Lenarda Štrufa, a zatim i Jana Veselog.