≫

Lajović u dva seta srušio trećeg tenisera sveta: Srbi postaju noćna mora za Medvedeva

Srbin bolji od Medvedeva u Roterdamu

• 8
Dušan Lajović Tanjug

Srpski teniser Dušan Lajović plasirao se u 2. kolo ATP turnira u Roterdamu, pošto je u dva seta bio bolji od trećeg igrača sveta Danila Medvedeva - 7:6, 6:4!

Meč je trajao sat vremena i 32 minuta, a ovo je ujedno drugi trijumf Lajovića nad finalistom Australijan opena u tri međusobna duela.

Lajović je na taj način sprečio Medvedeva da preskoči Rafaela Nadala na drugom mestu ATP liste, barem za sada, jer je Rusu bilo potrebno da osvoji ovaj turnir koji donosi 500 bodova.

Imao je Lajović na prva dva servisa u meču nekoliko brejk lopti, ali je on taj koji je u 5. gemu izgubio servis. Međutim, vrlo brzo ga je vratio i odveo je set u taj-brejk gde je slavio sa 7:4.

Imao je Srbin i na otvaranju drugog seta dve brejk šanse, zatim je u četvrtom gemu i sam spasio takođe dve, da bi pri rezultatu 4:4 uzeo brejk i potom sa nulom odservirao plasman u narednu rundu.