INTER GAZDUJE GRADOM: Palasio petom presudio Milanu (VIDEO)

Golom Argentinca u 86. minutu ''neroazuri'' slavili u gradskom derbiju protiv Milana rezultatom 1:0 i probili se na peto mesto Serije A

• 0

Inter slavi Rodriga Palasija! Fenomenalnim pogotkom Argentinca u 86. minutu, koji je šutem petom savladao Kristijana Abijatija, ''neroazuri'' su u gradskom derbiju savladali ekipu Milana rezultatom 1:0, u poslednjem meču 17. kola Serije A.

Sve vredno pomena, u derbiju od kojeg je ostalo samo ime, viđeno je u finišu prvog i drugog dela igra, a u oba slučaja centralna figura meča je bio fenomenalni Palasio koji je stigao do 10 gola ove sezone, a pobednički protiv Milana je pravo remek delo s obzirom na to da je, ne gledajući, petom matirao Abijatija.

Prvo veliko uzbuđenje viđeno je u 40. minutu kada je Zapata faulirao Palasija u kaznenom prostoru Milana, ali je sudija ostao nem uprkos očiglednom prekršaju za penal i crveni karton što je italijanskim medijima potvrdio legendarni sudija Đanluka Paparesta tokom analiziranja meča.

Drugo poluvreme u najmanju ruku može da se nazove dosadno sve do 80. minuta kada je Palasio nagovestio tri boda za njegov tim, ali u ovom slučaju nije bio precizan. Međutim, jeste samo šest minuta kasnije na asistenciju Guarina, za kojeg su zainteresovani Mančester junajted i Liverpul.

Poslednjih pola sata za ''neroazure'' odigrao je i srpski internacionalac Zdravko Kuzmanović koji je sredninm drugog dela na terenu zamenio Kristijana Zanetija, a posle gužve u nadoknadi vremena gde je učestvovao i sam Kuzmanović, Suli Muntari je zbog preterane nervoze dobio crveni karton.