Tesla i Volvo pauziraju proizvodnju zbog problema sa snabdevanjem
Tesla i Volvo su privremeno obustavili proizvodnju u nekim od svojih evropskih fabrika zbog problema sa snabdevanjem koji su proistekli iz napada u Crvenom moru.
Proizvođači automobila se oslanjaju na najprometniju saobraćajnicu na svetu za komponente azijske proizvodnje, posebno za električna vozila.
Preporučujemo
Ovo je makedonski automobil koji stiže u Srbiju? Otkriveni detalji, proizvodi se u Kini, a poznate su i cene
Krvavi ljudi na aerodromu u Dubaiju: Projektil pogodio aerodrom, putnici beže, gore čuveni hoteli!
Brodovi koji koriste najprometniji pomorski trgovački put na svetu su na meti Huta, javljaju međunarodni mediji, piše Autoblog.rs.
Huti, koje podržavaju Iran i saveznici grupe Hamas u Gazi, kontrolišu veliki deo Jemena, koji brodovi moraju da prođu da bi koristili vitalni i prometni Suecki kanal. Kao rezultat toga, transportne firme su zaustavile isporuke kroz taj trgovački put, ili preusmeravajući brodove hiljadama milja oko Afrike ili ih potpuno zaustavljajući, a obe opcije dovode do ozbiljnih kašnjenja vremenskih rokova proizvodnje.
(Telegraf.rs)