Novi iPhone neće imati nešto što je imao svaki do sad!
Zbog ove promene bi budući modeli iPhone-a mogli da imaju veoma tanke i uske ekrane
Borba za što tanji iPhone i dalje traje, a ako je verovati pisanju "DigiTimes-a", pored smanjivanja dimenzija neophodne elektronike, sledeći korak je uklanjanje nečega po čemu je iPhone specifičan. Reč je o home tasteru.
Preporučujemo
Da li ste primetili ChatGPT na Viberu? Evo zašto je u vašim četovima
Ako koristite Google Maps na putu do mora, ovo podešavanje morate odmah da uključite
iPhone će pratiti koliko često imate seks!
Naime, gigant iz Kupertina planira da home taster i TouchID integriše u ekran telefona, čime bi u potpunosti izbacio fizičko dugme.
Zbog toga bi budući modeli iPhone-a mogli da imaju veoma tanke i uske ekrane.
DigiTimes piše kako Apple ionako već razvija vlastite čipove za svoje proizvode, pa širenje tog segmenta ne bi trebalo da predstavlja veći problem, naročito kada se uzme u obzir količina novca kojom raspolažu u Kupertinu.
Prema trenutno dostupnim informacijama prvi iPhone bez fizičkog home dugmeta bi trebao da stigne 2017. godine.
(Telegraf.rs / Izvor: tportal.hr)