AJFON ZAOSTAJE: Ljudi žele veće ekrane smartfona
0
0
90 odsto anketiranih vlasnika smartfona izabralo telefon većeg ekrana od onoga koji poseduju, međutim, Eplov pametni telefon dolazi uvek samo u 3,5 inča
Američki i britanski potrošači se rado opredeljuju za kupovinu pametnih telefona sa ekranom širine od četiri do četiri i po inča, ukoliko su dovoljno tanki, pokazali su rezultati istraživanja "Stratedži analitiksa".
Preporučujemo
Ako vam ruter stoji na ovom mestu u kući, internet vam je u startu 40% sporiji
Sve što ste hteli da znate o Telegramu, a niste imali koga da pitate
Tokom istraživanja je 90 odsto anketiranih vlasnika smartfona izabralo telefon većeg ekrana od onoga koji poseduju, preneli su francuski elektronski mediji.
Istraživanje je, takođe, pokazalo da se žene radije opredeljuju za manje modele telefona od muškaraca.
Konstatovano je i da vlasnici smartfona koji rade na Guglovoj platformi Androidu imaju potrebu za većim ekranom od vlasnika Ajfona, koji i nemaju mogućnost izbora, s obzirom na to da je Eplov telefon uvek u formatu od 3,5 inča.
(Telegraf / Tanjug)