RAZMIŠLJAJ ZELENO: "Sonijeva" nova ekološka baterija
0
0
Izumitelji ove vrste baterija objašnjavaju da su za otkriće bili inspirisani termitima koji jedu drvo, a potom ga pretvaraju u energiju
Japanska kompanija "Soni" razvila je novi tip ekološke baterije koja crpi energiju iz papira pripremljenog za reciklažu, preneli su francuski mediji.
Preporučujemo
Australijski naučnici napravili bateriju koja može da izdrži 60.000 punjenja i puni se za tri minuta
Kako da povežete telefon sa televizorom za samo nekoliko minuta
Izumitelji ove vrste baterija objašnjavaju da su za otkriće bili inspirisani termitima koji jedu drvo, a potom ga pretvaraju u energiju.
"Soni" koristi određenu vrstu enzima, takozvanu celulozu, koju meša sa vodom, a ona omogućava da se prisutan šećer u papiru prikupi.
Šećer se potom tretira s ostalim enzimima koji ga zajedno sa kiseonikom pretvaraju u hidrogene jone i elektrone sa funkcijom da napajaju bateriju energijom.
(Telegraf.rs / Tanjug)