Uticajni tiktokeri tvrde: "Živimo u igrici koji igraju vanzemljaci iz napredne civilizacije"

Teorija se sve više širi popularnom društvenom mrežom, a dokaze za tvrdnje da živimo u simuliraloj stvarnosti tiktokeri nalaze u premerima iz video igara

Foto: Tanjug/AP

Teorija simulacije poslednjih nedelja se sve više širi društvenom mrežom TikTok.

Sve veći broj korisnika te društvene mreže potpuno prihvata, ili bar razmišlja, komentariše ili se na neki drugi način bavi idejom da je ovaj svet velika simulacija slična onoj iz filmova "Matriks" i "Trumanov šov".

Oni koji je zagovaraju širom popularne platforme, tvrde da je neka super-napredna, ljudska ili vanzemaljska, civilizacija izgradila moćno virtuelno okruženje u kome smo mi samo digitalni karakteri u jednoj složenoj video igri.

Teoriju simulacije, koju je prvi 2001. godine predložio oksfordski filozof Nik Bostrom, na TikToku se raširila nakon što je korisnica te mreže Hajdi Vong postovala video u kome je predstavila teoriju i potom, kao dokaz da živimo u simuliraloj stvarnosti navodila premere iz video igara.

- Sve ove simulacija zasnovane su samo na jedoj stvarnosti. Statistički, mnogo je verovatnije da se mi nalazimo u simulaciji - tvrdila je ona u videu.

Ubrzo je je, sa istim tvrdnjama, podržalo još nekoliko "uticajnih tiktokerki" i teorije simulacije je sve više počela da zahvata TikTok.

Jedna od zastupnica teorije tvrdila je da ona potpuno ima smisla zbog toga što današnje video igre postaju sve relističnije iz dana u dan, i sve više stvari koje viđamo oko nas postaju deo video igara, prenosu Futurism. A jedan od onih koji, takođe, misle da je to tako i podržava Teoriju simulacije je i Ilon Mask.

Naravno, ne postoji nikakav način da se hipoteza o simulaciji proveri u stvarnosti, ali činjenica da je ju zbog toga teško opovrgnuti nipošto je ne čini istinitom. A tiktokeri i dalje nastavljaju da je šire...

Video: Influenserka na TikToku prikazala koliko se ugojila nakon karantina, pa dobila preteće poruke

(Telegraf.rs)