Indija lansirala raketu sa 36 privatnih internet satelita
0
1
OneVeb sada ima 462 satelita koji lete, što je za 70 odsto više u odnosu na potrebe te kompanije za pružanje širokopojasnih usluga širom sveta
Foto: Tanjug/AP
Indija je danas lansirala raketu sa 36 privatnih internet satelita.
Poletanje iz južne Indije bilo je prvo lansiranje za OneVeb sa sedištem u Londonu, od raskida saradnje sa Ruskom svemirskom agencijom u martu zbog napada Moskve na Ukrajinu preneo je AP.
Preporučujemo
Evo šta je to Free DOS - operativni sistem koji dolazi sa velikim brojem novih laptopova
Samsung Galaxy S26 Ultra će biti tanji, brži i jači – samo jedna stvar ostaje ista
- Poslali smo (raketu) u orbitu veoma precizno, sada je raketa u predviđenoj orbiti - rekao je S. Somanat, predsednik indijske svemirske agencije.
Foto: Tanjug/AP
OneVeb sada ima 462 satelita koji lete, što je za 70 odsto više u odnosu na potrebe te kompanije za pružanje širokopojasnih usluga širom sveta, naveo je AP.
Kompanija je saopštila da ostaje na putu da postigne globalnu pokrivenost sledeće godine sa planiranom konstelacijom od 648 satelita.
(Telegraf.rs)