Film o Kobiju Brajantu u pripremi: Ovo su detalji, pominje se i Divac

V. Đ.
Vreme čitanja: oko 1 min.
Foto: Tanjug/AP/Evan Vucci

Warner Bros. Pictures je otkupio spek-scenario zasnovan na dramatičnoj pravoj priči o tome kako je NBA legenda Kobi Brajant postao član Los Anđeles Lejkersa, potvrdio je Variety.

Na projektu rade scenaristi Aleks Son i Gevin Johansen. Glasine o filmu probudile su interesovanje više studija i striming servisa. Jedan izvor je rekao za Variety da je Warner Bros. preduhitrio aukciju i odmah skinuo scenario sa tržišta, a radni naslov filma je "Sa osmog pika?" ("With the 8th Pick?"). Projekat će producirati Star Thrower i Religion of Sports.

Zanimljivo, Brajant je izabran od strane Šarlot Hornetsa kao 13. pik na NBA draftu 1996. godine — a ne kao osmi pik. Hornetsi su potom trgovali Brajanta Lejkersima za Vlade Divca. Nju Džersi Nets i njihov generalni menadžer Džon Neš imali su osmi pik. Neš je ranije izjavio da je želeo da izabere Brajanta tim pikom, ali ga je nadglasao trener Netsa, Džon Kalipari.

Foto: Tanjug/AP/Susan Sterner

Drugi insajderi upoznati sa scenarijom opisali su film kao spoj "Moneyball" i "Air", nedavnog filma Bena Afleka i Meta Dejmona o Nikinom privlačenju početnika Majkla Džordana.

Warner Bros. nije želeo da komentariše projekat.

Brajant je igrao 20 sezona za Lejkerse, osvajajući pet šampionata, uključujući trostruki uzastopni naslov početkom 2000-ih sa Šakilom O’Nilom i trenerom Filom Džeksonom. Bio je 18 puta All-Star i proglašen za MVP lige za sezonu 2007-2008. Povukao se iz profesionalnog košarkaškog života 2016. godine sa 37 godina. U januaru 2020. Brajant je poginuo u nesreći helikoptera zajedno sa još osam putnika, uključujući i njegovu ćerku Đanu.

Son i Johansen su zastupani od strane Verve Talent and Literary Agency. Prvi je menadžerski zastupan od strane Lit Entertainment Group, a drugi od strane Gotham Group.

InSneider je prvi izvestio o scenariju o Brajantu.

(Telegraf.rs/izvor: Variety)