Britanci sredinom meseca počinju testiranja na aerodromu Hitrou
0
0
U početku, test će biti namenjen putnicima koji lete iz Londona u Njujork
Foto: Tanjug/AP
Putnici koji budu leteli iz Velike Britanije za Sjedinjene Američke Države od sredine oktobra moći će da urade brzi test na korona virus na aerodromu u Londonu, piše Dejli mejl.
Preporučujemo
Grad u kome sunce ne zalazi dva meseca: Sat otkucava ponoć, a napolju sunce sija kȏ usred podneva
Oglasio se Duško Tošić o pomirenju sa Karleušom, priznao zašto joj je sve oprostio: "Važno je da budem uz nju"
Britanski premijer Boris Džonson najavio je direktoru aerodroma Hitrou da britanska vlada namerava da započne testiranje za dve nedelje.
Za sada, ministri favorizuju nemački model testiranja - prvi put 72 sata pre polaska i drugi put nekoliko dana posle boravka u karantinu. Ukoliko putnici dva puta dobiju negativni test, mogu da izađu iz karantina.
Testiranje na aerodromu u Londonu predviđeno je najpre za one putnike koji budu leteli iz prestonice Velike Britanije u Njujork.
(Telegraf.rs)