Dijaspora krenula ka rodnoj grudi: Kolona duža od 20km na izlazu iz Austrije
Velike gužve, austrijske vlasti apeluju
Ispred austrijskog graničnog prelaza Nikelsdorf, ka Mađarskoj, u 11 sati kolona automobila koji čekaju da pređu granicu duža je od 20 kilometara.
Preporučujemo
Bagrem procvetao drugi put ove godine: Prema narodnom verovanju, to nimalo nije dobar znak
Ako paradajz samo tera lišće, a nema plodove, verovatno pravite jednu od ovih grešaka: Uradite šta vam kažu
Na tom prelazu, na ulazak u Mađarsku sada se čeka više od četiri sata, javlja dopisnik Tanjuga iz Austrije.
Austrijske vlaste preko radija apeluju na putnike da ne pokušavaju da prelaze preko drugih graničnih prelaza, jer su oni, zbog epidemioloških mera, otvoreni samo za državljane Mađarske.
I na graničnom prelazu Špilheld, ka Sloveniji, čeka se više od tri sata.
Ispred graničnog prelaza Suben, iz pravca Nemačke, kolona automobile koja čeka na ulaz u Austriju dostigla je dužinu veću od 10 kilometara.
Na svim prelazima gužva se stalno uvećanja, a povećana je i frekvencija saobraćaja na putevima koji vode na jugu i istoku Austrije.
(Telegraf.rs)