Od 15. februara Velika Britanija pooštrava mere: Otvaraju se hoteli za karantin na aerodromima
0
0
Trenutno, putnici koji dolaze u ovu državu moraju da pokažu negativan test i da se samoizoluju
Foto: Tanjug/AP
Svako ko dolazi u Veliku Britaniju iz zemalja koje su ocenjene kao visokorizične moraće da ostane u karantinu deset dana počev od 15. februara kako bi se zaustavio priliv novih sojeva u zemlju, saopštila je danas britanska vlada.
Preporučujemo
Veljko Ražnatović se vratio u Srbiju, a ovako mu je Bogdanin otac “očitao lekciju”: “Moja ćerka je porodična”
"Malo koga zanimaju činjenice": Reči Milana Marića o Mini Sovtić postale su dijagnoza vremena u kojem živimo
Međutim, vlasti se suočavaju sa kritikama zbog odlaganja početka implementacije ovih pravila, koja su najavljena još krajem januara, javio je AP.
Prema ovom planu, britanski građani i stranci koji dolaze iz visokorizičnih zemalja moraće da budu u karantinu u posebnim hotelima pored aerodroma i luka, a pratiće ih čuvari i biće im naplaćen boravak u karantinu.
Zasad, putnici koji dolaze u Britaniju moraju da pokažu negativan test na kovid i da se samoizoluju.
Video: Brnabić: Uskoro odluka o letovima iz Velike Britanije
(Telegraf.rs / Tanjug)