Lotina trgnuo Viljareal, Bilbao ispustio pobedu (VIDEO)

"Žuta podmornica" zabeležila prvu pobedu po komandom novog trenera, Baksijci u 90. minutu ostali bez trijumfa protiv Sportinga

Novi trener Migel Anhel Lotina uspeo je sa šok-terapijom u Viljarealu. U drugom meču po dolasku iskusnog stratega na njihovu klupu, "žuta podmornica" je kao gost savladala 2:0 Rajo Valjekano i započela beg iz zone ispadanja. Ako dodamo da su u njegovom debiju uzeli bod protiv Reala, onda se može zaključiti da je izlazak iz krize na vidiku...

Viljareal je u jednoj od najboljih partija ove sezone savladao "pčelice" golovima Marka Rubena i Anhela Lopeza. U 29. minutu Kani je ukrao loptu Fuegu i silovito šutirao, ali je pogodio prečku. Lopta se, međutim, odbila na glavu Marka Rubena, kome nije bilo teško da pogodi prazan gol. Pitanje pobednika je rešio Anhel Lopez pet minuta pre kraja meča, kada je golo krunisao dobar kontranapad gostiju.

Atletik Bilbao odigrao je samo 1:1 protiv Sportinga iz Hihona na svom terenu i napravio veliki korak unazad u trci za mesto koje vodi u kvalifikacije za Ligu šampiona. Očekivalo se da Sporting padne "pod Katedralom", ali je stari vuk Havijer Klemente uspeo da osvoji bod protiv svog bivšeg kluba. Tragičar meča bila je mlada senzacija Iker Muniain. Prvo je u 36. minutu promašio penal, a sredinom drugog poluvremena je promašio i prazan gol. Donekle se iskupio u 77. minutu, kada je asistirao De Markosu za vodeći gol. I kada se činilo da će Baskijci upisati tri boda, gosti su uzvratili. U poslednjem minutu stigli su do izjednačenja golom Alberta Ramosa i odneli veliki bod, koji će im mnogo značiti u borbi za opstanak.

Betis i Rasing odigrali su 1:1, a zadovoljniji mogu da budu gosti, koji su se poraza spasili zahvaljujući golu Stuanija, desetak minuta pre kraja.