Jović i Šaponjić nisu pogodili: Srbija daleko od EP posle poraza od Holandije!

Orlići su poraženi od Holandije sa 1:0 na kvalifikacionom turniru za plasman na EP

Omladinska fudbalska reprezentacija Srbije neuspešno je startovala u završnim kvalifikacijama za prvenstvo Evrope, pošto je danas u Harkemi, u prvom kolu Grupe 4, izgubila od domaće selekcije Holandije sa 1:0.

Strelac je bio Van Amersfort u 35. minutu.

Izabranici selektora Ivana Tomića (igrači do 19 godina) narednu utakmicu igraju u subotu protiv vršnjaka iz Švajcarske od 14 sati u istom gradu, a u poslednjem kolu sastaju se u utorak u Asenu sa Norvežanima.

Napad naše selekcije od starta je predvodio Luka Jović, ali nije uspeo da zatrese mrežu tokom 75. minuta, koliko je proveo na terenu. Umesto njega, poslednjih 15 minuta igrala je nada Partizana, Ivan Šaponjić, ali ni on nije pomogao Orlićima da izbegnu poraz.

Ranije u toku dana, u prvom meču grupe Norveška je pobedila Švajcarsku sa 1:0.

Pred Srbijom je sada veoma teška situacija, gde zavisi i od drugih rezultata, pošto samo pobednik kvalifikacionog turnira u Holandiji izboriće učešće na prvenstvu Evrope, od 6. do 18. jula u Grčkoj