LUDE SRPKINJE IDU NA ZLATO! Košarkašice srušile Belorusiju i ostvarile najveći uspeh u istoriji ženske košarke! (VIDEO)

Srpske košarkašice pobedile su Belorusiju sa 74:72 u polufinalu Eurobasketa

LUDILO U BUDIMPEŠTI!   Ženska košarkaška reprezentacija Srbije plasirale se u finale Evropskog prvenstva u Mađarskoj pošto je pobedila selekciju Belorusije sa 74:72 (18:18, 18:20,23:19,15:15)

Ovo je najveći uspeh u istoriji ženske košarke u Srbiji i prva medalja koja može da bude i najsjajnija!!

Posle utakmice sa dosta preokreta velike drame u finišu  Srpkinje su pokazale srce, hrabrost i lucidnost i zalsuženo su slavile i boriće se za zlato u nedelju sa selekcijom Francuske koja je pobedila Španiju sa 63:58 u drugom polufinalu.

Najefikasnija u srpskom timu bila je Ana Dabović sa 21 poenom, Sonja Petrović je ubacila 14 uz devet skokova a Jelena Milovanović takođe 14 uz sedam skokova dok je Milica Dabović dodala 12 poena.

SRBIJA - BELORUSIJA 74:72 (18:18, 18:20,23:19,15:15)

SRBIJA: Radočaj, Petrović 14 (9sk), Čađo, Krnjić, Jovanović, Milovanović 14 (7sk), Butulija 9, Ajduković, Topuzović, M. Dabović 12, A. Dabović 21, D. Pejdž 4 (8sk)

BELORUSIJA: Papova 7, Kudrašova, Snutišina 11, Rajtskava, Lihtarović 11, Zuzikova 5, Veramejekna 4, Lečanka 22, Harding 10, Troina, Trafimava 2, Ivaniščanka

Svaka čast ovim devojkama, pokazale su kako se bori za Srbiju i za nacionalni dres. Nisu bile favorit ali su došle do utakmice za titulu. Sada je samo nebo iznad njih.

Prava drama viđena je u finišu. Srbija je imala tri poena prednosti 72:69 a onda je Sonja Petrović ubacila dva bacanja na 48 sekudni pre kraja. U sledećem napadu Amerikanka u dresu Belorusije dala koš uz faul i ubacila bacanje za 74:72.

Srbija je imala napad ali se nisu snašle i promašile su. Ostalo je još 24 sekunde i Belorusija je krenula na sve ili ništa. Paklena odbrana naših devojaka viđena je u tim momentima. Jurile su protivnice po celom terenu i na kraju su se odbranile i ušle u FINALE.

Srbija je odlično počela utakmicu, veoma su raspoložene bile u napadu, a odbrana je bila granitna. Imale su prednost naše devojke 13:7 a nakon toga i 18:14, ali je Belorusija uspela da se vrati u egal.

Odbrana je funkcionisala odlično, presing po celom terenu je umarao Beloruskinje i terao ih da greše, ali je šteta što to nismo valorizovali dobrim napdaom. Imali smo dosta problema da postignemo koš ali, ipak smo uspeli da održavamo blagu prednost i tokom druge četvrtine 30:25.

Međutim u poslednja dva minuta Belorusija pravi seriju 9-0 i uspeva da dođe do plus četiri 30:34.. a zatim i da ode na poluvreme sa dva poena viška 36:38.

U nastavku meča krenula je Belorusija vrlo odlučno. Sa dve trojke stekla je maksimalnu prednost od 7 poena 44:51.

Izgledalo je da neće biti dobro. Ali, hrabrost je osobina ovih devojaka..

Zaigrale su onako kako najbolje znaju, čvrsto, hrabro, lucidno i uspele da stignu prednost 55:55 krajem trećeg perioda a zatim i da povedu 61:57 na početku poslednje četvrtine.

Usledila je prava drama. Naše devojke su srčanom igrom stigle i do plus pet 69:64 u samom finišu meča, ali su protivnice ponovo izjednačile na 69:69.

Tada, Sonja Petrović daje koš za 71:69 a posle dobre odbrane Ana Dabović ubacuje jedno slobodno bacanje za 72:69. Usledila je drama koja je već opisana na početku teksta.