ZATO ŠTO JE LORD: Bentner doneo penale Volfsburgu u 89. minutu, a potom dao odlučujući (VIDEO)

Vukovi na svom terenu savladali Bavarce tek posle penala

Da, to je Niklas ''Lord'' Bentner!!! Čovek koji je predmet sprdnje na svim društvenim mrežama par godina unazad, ali i čovek koji je srušio Bajern iz Minhena i doneo Volfsburgu Superkup Nemačke - 1:1 (5:4).

Danski reprezentativac ušao je u igru u 70. minutu, pri vođstvu Bavaraca od 1:0, i uspeo je da iskoristi asistenciju De Brujnea minut pre kraja za penale u finalnom meču. A tamo je pogodio onaj za 5:4, pošto je prethodno Kasteles odbranio šut Ćavija Alonsa u drugoj seriji.

Nakon prvog poluvremena gde je viđeno nekoliko dobrih šansi na obe strane, Bajern je poveo u 49. minutu preko Robena i bio na pragu svog petog Superkupa. Zanimljivo, to je jedini trofej koji nedostaje Pepu Gvardioli, a vredi pomenuti i to da je debi za Bavarce imao Arturo Vidal. Zaradio je žuti karton i pogodio u penal seriji.