Barsa posle crvenog kartona srušila Betis: Mesi oborio rekord koji Ronaldo nikada neće srušiti (VIDEO)

Rakitić i Suarez su posle proigravanja najboljeg igrača Barse rešili pitanje pobednika u Sevilji protiv Betisa

Barselona je pobedila Betis na gostovanju sa 2:0 golovima Ivana Rakitića i Luisa Suareza, a kod oba pogotka učestvovao je Lionel Mesi, koji je asistencijama ''spojio sa golom'' saigrače.

Barsa se sa ova tri boda vratila na prvo mesto sa kojeg su je privremeno skinuli Real i Atletiko, koji su nešto ranije pobedili u svojim utakmicama.

Važan trenutak utakmice bio je i crveni karton koji je zaradio fudbaler domaćih Vesterman u 35. minutu, pa je ekipi iz Sevilje bilo veoma teško da sa desetoricom igrača izdrži nalete Barse u drugom poluvremenu.

Mesi je sa ova dva proigravanja došao do 15. asistencije u Primeri ove sezone, a ukupno. 126. karijeri u prvenstvu Španije, čime je pobegao prvom pratiocu za čak 50, a to je Kristijano Ronaldo, koji ima 76. proigravanja za gol.

Barsa je i dalje prvi favorit za titulu i ukoliko u naredna dva kola savlada gradskog rivala Espanjol, a zatim u poslednjem Granadu na gostovanju odbraniće titulu, bez obzira na to šta urade glavni pratioci Real i Atletiko madrid.

Pogledajte golove Rakitića i Suareza kojim je Barsa srušila Betis.