Ruskoj štafeti oduzeto zlato iz Pekinga
4
4
Svetska antidoping agencija čuva uzorke do osam godina kako bi mogla retroaktivno da ih testira
Ruskoj atletskoj štafeti 4x100 metara oduzeta je zlatna medalja sa Olimpijskih igara u Pekingu 2008. godine, pošto je atletičarka Julija Čermošanskaja bila dopingovana, saopštio je Međunarodni olimpijski komitet (MOK).
Preporučujemo
Brazil oduševio Bosnu i Hercegovinu! Vinisijus odveo Zmajeve u nokaut fazu Mundijala, Selesao tempira formu
Trener BiH na konferenciji dobio pitanje o nezadovoljnom Džeku: "Nema tu puno filozofije, on je..."
Odluka odmah stupa na snagu jer je posle dva testiranja ustanovljeno da je Čermošanskaja bila pozitivna na stanozol i turinabol.
Zbog suspenzije, pored Čermošanskaje, zlatne medalje moraće da vrate Jevgenija Polijakova, Aleksandra Fedoriva i Julija Guščina.
Zlato će sada pripasti štafeti Belgije, Nigeriji srebro, a bronza Brazilu.
(Telegraf.rs)