Rosicki se posle 15 godina vratio u Češku
0
0
Vezni fudbaler potpisao dvogodišnji ugovor sa praškom Spartom
Češki fudbaler Tomaš Rosicki, koji je na kraju prethodne sezone stavio tačku na desetogodišnji staž u Arsenalu, vratio se u domovinu.
Preporučujemo
Evo koliko novca će Bosna i Hercegovina zaraditi posle istorijskog uspeha na Mundijalu
Ludnica, gori celo Sarajevo posle pobede BiH na Mundijalu, neverovatne slike dolaze iz komšiluka
Rosicki je potpisao dvogodišnji ugovor sa Spartom iz Praga iz koje se pre 15 godina "otisnuo" u inostranstvo i napravio zapaženu karijeru.
Pre Arsenala, Rosicki je pet godina branio boje Borusije iz Dortmunda u koju je stigao kao najskuplje pojačanje u Bundesligi.
Njegov boravak u londonskom klubu nije protekao onako kako su mnogi prognozirali, a za to su najviše krive povrede zbog kojih je Čeh pravio duže pauze.
Za reprezentaciju Češke Rosicki je odigrao 105 utakmica.
(Telegraf.rs)