NOVAK DOBIO PROTIVNIKA: Sten Vavrinka je drugi finalista US Opena!

Švajcarac bolji od Nišikorija u četiri seta

Nedelja, 22.00 časa - vreme za kada je rezervisan finalni okršaj na US Openu između Novaka Đokovića i Stena Vavrinke.

Srbin je u jako čudnom meču savladao Gaela Monfisa rezultatom 3:1 u setovima, dok je Švajcarac identičnim rezultatom bio bolji od Keija Nišikorija. Po setovima 4:6, 7:5, 6:4, 6:2.

Biće to 24. međusobni duel Novaka i Stena, a prvi reket sveta vodi 19-4.

Zahvaljujući brejku sredinom prvog seta, Kei je uspeo da povede 6:4. Činilo se da će i drugi završiti u njegovu korist, ali je prokockao nekoliko sjajnih šansi.

Najpre je imao 2:0 već na početku, da bi i sredinom drugog seta prokockao šest brejk lopti u dva gema. Sten je uspeo da se izvuče i u 12. gemu sve naplati - 7:5.

Zatim je usledio prekid zbog kiše i navlačenje krova, a celi taj ambijent više je prijao Vavrinki koji je brejkom ponovo uzeo set - 6:4. Bio je to kraj za Japanca koji se, doduše, koprcao u četvrtom setu, ali bez uspeha - 6:2.