Englezi i Škoti u strahu, FIFA im oduzima bodove?
20
2
Odavanje počasti stradalima u Prvom svetskom ratu FIFA smatra kao politički potez
Fudbalski savezi Engleske i Škotske su u strahu od oduzimanja bodova njihovim reprezentacijama u ovom kvalfikacionom ciklusu za odlazak na SP u Rusiji.
Preporučujemo
Komšije ostale bez baraža za SP u 96. minutu, 60 hiljada navijača tugovalo
"Kad su sinu Dejana Stankovića dali kapitensku traku, imao sam haos u reprezentaciji! Je l' sad vidite zašto?"
Na meču ovih selekcija na Vembliju (3:0) fudbaleri su na dresovima nosili simbole cvetova maka, iako je FIFA ranije odbila njihov zahtev.
Oni su ovim gestom odali počast stradalima u Prvom svetskom ratu, međutim taj potez se tretira kao politički.
I dok se očekuje novčana kazna za oba saveza, mediji na Ostrvu bruje da bi i Englezima i Škotima FIFA mogla da oduzme bodove upravo zbog veze sa politikom.
Podsetimo, Velšani su takođe dobili zabranu da sa cvetovima maka na dresu izađu protiv Srbije i neće to učiniti zbog bojazni od kazne.
(Telegraf.rs)