HEROJI NACIJE: Čak 7 igrača su bojkotovali reprezentaciju koja je i bez najboljih stigla do finala KAN (VIDEO)
Kamerun će se posle devet godina boriti za trofej
Zanimljiva priča prati fudbalskiu reprezentaciju Kameruna pre i tokom Kupa afričkih nacija.
Preporučujemo
Alkaraz eliminisan! Prvi poraz u 2026. godini, veličanstveni rekord Novaka Đokovića ostaje san za Španca!
Evo gde možete da gledate uživo TV prenos meča Dubai - Crvena zvezda u 3. kolu plej-ofa ABA lige
Izabranici Uga Brosa pobedili su u četvrtak veče ganu rezultatom 2:0 i takos e plasirali u finale gde će ih čekati Egipat, iako su popriličnodesetkovani otišli na turnir.
Čak sedmorica fudbalera su odlučili da ne igraju za nacionalni tim zbog selektora, među kojima su Čupo Moting iz Šalkea, Žoel Matip iz Liverpula, Alan Njom iz VBA, golmana Onane iz Ajkasa, kao i fudbaleri Lila, Bordoa, Marselja i Nansija.
I bez njih, kao i bez precrtanih Anrija Bedima iz Marselja i Orelijana Šeđua iz Galatasaraja, Kamerunci su došli u priliku da ponove rezultat iz 2002. godine kada su poslednji put osvojili titulu. Finale nisu igrali još od 2008. godine.
Vredi pomenuti i to da su golove za Kamerun protiv Gane dali Ngadu i Basong u poslednjih 20 minuta meča.
(Telegraf.rs)