Slavlje Barse posle preokreta: Penal i Mesi presudili Valensiji (VIDEO)

Dobra utakmica na "Nou Kampu" pripala je aktuelnom šampionu Španije

Nimalo lak zadatak za Barselonu na njenom stadionu je ona ipak uspela da završi uspešno.

Šampion Španije je savladao Valensiju 4:2 nakon preokreta u meču 28. kola Primere.

Gosti su poveli u 29. minutu pogotkom Mangale, ali je svega šest minuta kasnije na asistenciju Nejmara izjednačio Luis Suarez. Mangala je pomogao Barsi da preokrene jer je napravio faul za penal i drugi žuti karton, automatski crveni.

Siguran se bele tačke u tom 45. minutu bio je Lionel Mesi.

Ipak, pre sudijskog zvižduka za kraj prvog poluvremena upisao se El Hadadi.

Mesi je potom u 52. minutu u svom stilu uspeo da vrati vođstvo svojima, a konačan rezultat postavio je Gomes u 89. minutu. Ponovo je Nejmar bio asistent, po čemu je sa 19 asistencija postao igrač sa najviše asistencija u "ligama petice".

Barsa ostaje na dva boda zaostatka za Realom, koji, podsećamo, ima utakmicu manje.