Trauma je definitivno prošlost: Prvo finale za Kvitovu posle napada nožem
Čehinja ponovo uživa u igri
Čehinja Petra Kvitova plasirala se u svoje prvo finale od incidenta u kojem je ranjena nožem zbog čega joj je karijera bila ugrožena.
Preporučujemo
Ovo su svi čekali! Oglasio se Edin Džeko posle haosa koji je napravio na klupi besan zbog izmene
Rasplet Grupe E: Spektakl u Nju Džerziju, Ekvador preokrenuo protiv Nemačke!
Dvostruka šampionka Vimbldona pobedila je zemljakinju Lusi Safarovu koja je predala meč polufinala na turniru u Birmingemu.
U trenutku prekida Kvitova je vodila 6:1 i 1:0.
Ovo je bivšoj drugoj teniserki sveta tek drugi turnir na kojem igra, posle operacije šake u decembru, nedugo nakon upada provalnika u njen stan i povreda koje je tom prilikom zadobila.
- Uživam što mogu ponovo da igram - rekla je Kvitova posle meča.
U finalu, igraće protiv Australijanke Esli Barti.
- Nije me bilo pet ili šest meseci i ovo mi je baš nedostajalo. Nije moja odluka bila da toliko pauziram, ali sam uveg gledala da izvlačim samo pozitivne stvari. Sada želim samo da uživam u tenisu i da gledam stvari iz drugog ugla - dodala je Čehinja.
(Telegraf.rs)