Rašford pogodio pred pakleni "tur" Junajteda: Đavoli pevali u Lesteru, ali slede Čelsi, PSŽ, Liverpul! (VIDEO)

Solskjerova četa napravila dobru uvertiru pred najkomplikovaniji deo sezone

Mančester junajted je preskočio još jednu prepreku na putu galopirajućeg uzleta, na "King Paueru" golom Rašforda "Đavoli" su savladali Lester 1:0 i krenuli u poteru za Čelsijem i Ligom šampiona.

Bila je ovo već deveta pobeda na deset utakmica od dolaska Norvežanina umesto Murinja, uključujući i druga takmičenja.

Već u 8. minutu utakmica je rezultatski rešena, mada daleko od toga da je manjkalo uzbuđenja u nastavku, a bilo ih je i te kako pred golom De Hee.

Elem, Rašford je ključnoj situaciji pokazao vrhunsku klasu, prijem lopte na pas Pogbe bio je savršen, udarac jednako dobar - za 1:0 gostiju u čijim je redovima od starta igrao i Nemanja Matić.

Srbin je u drugom poluvremenu imao jedan neoprezan start pred svojim golom, sreća je da nije sankcionisan, a bilo je, možda, elemenata i za crveni karton...

Matić i saigrači su u drugom poluvremenu morali svojski da se "iskidaju" da sačuvaju prednost, u čemu je De Hea imao presudnu ulogu: sjajno je Španac hvatao šuteve Vardija (makazice) i nešto kasnije Gezala iz slobodnog udarca.

Sačuvao je De Hea mrežu, a Junajted pobedu i tri boda koja će značiti i te kako pred ono što sledi, a sledi prvo Fulam, a onda - Čelsi (gost), PSŽ (domaćin), Liverpul (gost).