Rodik se povlači iz tenisa
Amerikanac je odlučio da se penzioniše posle US opena, a odluku je saopštio tačno na svoj trideseti rođendan
Nekada najbolji teniser sveta Endi Rodik neočekivano je najavio kraj svoje profesionalne karijere.
Preporučujemo
Sramota na utakmici Bosne na Svetskom prvenstvu: Navijači oteli zastavu Srbije na stadionu, pojavio se snimak
"Zašto ne igra Jovo Lukić?" Čuveni bosanski fudbaler postavio pitanje koje je podelilo komšije
Amerikanac je odlučio da se penzioniše posle US opena, a odluku je saopštio tačno na svoj trideseti rođendan.
- Odlučio sam da će ovo biti moj poslednji turnir. To sam osetio kada sam igrao svoj meč prvog kola. Momci su sve bolji i bolji i nisam siguran da mogu da se nosim sa njima pa čak i da me zdravlje posluži. Kada sam odlazio s Vimbldona, znao sam. Nisam mogao sebe da zamislim kako dolazim i iduće godine. Još uvek volim ovaj sport, ali došao je kraj tome da to radim profesionalno - zaključio je Rodik.
Tridesetogodišnji teniser je svoj najveći uspeh postigao upravo na US Openu, koji je osvojio 2003. godine.
Rodik je u svojoj bogatoj karijeri osvojio 32 turnira.
(Telegraf.rs)