LE: Derbi kola Liverpulu, šok za Udineze, sigurni Atletiko, Dnjepar, Steaua (VIDEO)

Liverpul minimalno savladao skupi ruski Anži, rezerve Njukasla bolje od Briža, Borusija nadigrala Marsej, Fener do minimalca

Liverpul je savladao ekipu Anžija sa minimalnim rezultatom 1:0 na "Enfildu", a jedini gol postigao je Stujard Dauning u 53. minutu igre. Rezultat nije iznenađujuć s obzirom na to da su domaći više napadali i češće pretili golmanu Gabulovu. "Crveni" sada sa tri boda u džepu idu bez mnogo briga u hladnu Mahačkalu na revanš skupom Anžiju za dve nedelje.

Borusija Menhengladbah se ne predaje u Ligi Evrope, pošto su bili ubedljivi protiv Olimpika iz Marselja sa 2:0. Prvi gol postigao je Dims iz penala, a Mlapa je postigao fenomenalan pogodak sa 25 metara u 67. minutu (Pogledajte video!). Bundesligaši, koji nisu u najboljoj formi, uhvatili su ovako poslednji voz za jedno od prva dva mesta. Prvo je verovatno već rezervisao Fenerbahče koji je pobedio AEL sa 1:0.

Dnjepar je pokazao da "puca visoko" kada je u pitanju Liga Evrope pošto su ispratili Napoli iz Ukrajine sa rezultatom 3:1. U 2. minutu Fedecki je doneo vođstvo domaćima da bi Mateus u 42. i Đulijano u 64. povećali predost Dnjeprana. Kavani je sa bele tačke smanjio vođstvo Ukrajinaca, a imao je pred kraj još jednu odličnu šansu, ali je golman Laštuvka dobro odbranio.