BUNDES: Prekinuta Bajernova serija, Menhengladbah se vratio iz mrtvih!

Posle 8 uzastopnih pobeda Bajern je konačno izgubio nesrećnim autogolom Boatenga. Menhengladbah u 10 minuta nadoknadio dva gola minusa i pobedio Hanover 3:2, "švabe" spasio Ibišević

Bajer Leverkuzen je pobedio minhenski Bajern sa 2:1 na Alijanc areni. Na tabeli je Bajern i dalje prvi nakon ovog poraza ali je sada razlika u odnosu na Šalke samo 4 boda. Bajern ima 24, Šalke 20 a Ajtraht 19 bodova. Aktuelni šampion Dortmund ima tek 15.

Poveo je Leverkuzen golom Kislinga u 42. minutu. Izjednačio je osmim golom u prvenstvu Mario Mandžukić u 77. minutu, da bi gosti došli do pobede nesrećnim autogolom Boatenga od koga se lopta odbila i ušla u gol Nojera u 87. minutu. Leverkuzen je prekinuo Bajernovu rekordnu seriju od 8 uzastopnih pobeda koja traje od početka ove sezone.

Borusija Menhengladbah je pobedila  Hanover u gostima 3:2 nakon velikog preokreta.

U prvih 45. minuta nije bilo golova, da bi odmah po promeni strana Hanover dva puta zatresao mrežu gostiju. Najpre je gol u 48. minutu postigao Šlaundraf, a potom i Mame Brijam Dijuf u 53. minutu. Nisu se predali gosti pa su u 10 minuta okrenuli rezultat. Najpre je Domingez smanjio u 70. minutu izjednačio Bouvers u 77, a Venecuelanac Arango je doneo vođstvo Borusiji u 79. minutu.

Fudbaleri Štutgarta savladali su Frankfurt u devetom kolu Bundes lige rezultatom 2:1.

"Švabe" su povele golom Gentnera u šestom minutu, ali je izjednačio Majer u 67. minutu. Štutgart je na kraju ipak slavio golom bosanskohercegovačkog internacionalca Vedada Ibiševića u 84. minutu.