EVROKUP: Zvezda izjednačila rekord
0
0
Zvezdaši su pogodivši 38 šuteva za dva izjednačili rekord sofijskog Lukoila, dok je Trevis Diener sada igrač sa najviše asistencija na meču - 15
Duel košarkaša Crvene zvezde i Sasarija ostaće upisan na pojedinim stranama večne knjige Evrokupa. Sa 220 poena ovo nije bio najefikasniji susret. Samo 11 više dali su košarkaši Lukoila i Zagreba (116:115) 11. novembra 2003, a tada je Prist Loderdejl imao indeks 55, a Todor Stojkov je upisao tripl-dabl. Rekord Loderdejla je i dalje aktuelan, a Stojkov (33p, 13sk, 10as) je bio prvi košarkaš sa ovakvim učinkom. Danas su tripl-dabl napravila samo četvorica igrača (Meir Tapiro, Elvir Ovčina i Paskal Perie-David).
Preporučujemo
Dragan Stojković Piksi iznenadio sve uvodom, pa odbrusio: "Ako vam se ne sviđa, nađite boljeg selektora..:"
Srbija preživela u Albaniji: Petrović odbranio penal, Mitrović "promašio pobedu", meč prekidan 3 puta
Zvezdaši su pogodivši 38 šuteva za dva izjednačili rekord sofijskog Lukoila, postignutog na spomenutom meču protiv Zagreba, a Trevis Diener je sada igrač sa najviše asistencija na meču - 15.
(Telegraf.rs)