PALA ODLUKA: Kacikaris selektor Rusije
Očekuje se da Kacikaris u ponedeljak potpiše ugovor sa Ruskom Federacijom, koji će biti aktivan do Olimpijskih igara u Riju 2016. godine
Košarkaški savez Rusije saopštio je da će novi trener te zemlje biti Grk Fotis Kacikaris, aktuelni strateg španskog Bilbaa.
Preporučujemo
Najbolja atletičarka Hrvatske svih vremena se obratila Angelini Topić: "Ulaziš u sportsku besmtrnost"
Argentinca pitali ko je bolji, Đoković ili Federer, on bez oklevanja odabrao Švajcarca: "Niko mu nije ravan!"
- Njegova odluka je bila da radi oba posla - rekao je predsednik RBF Aleksandar Krasnjenkov.
On je precizirao da će 45-godišnji Kacikaris raditi kao selektor Rusije preko leta, a potom će se vraćati u Španiju.
Očekuje se da Kacikaris u ponedeljak potpiše ugovor sa RBF, koji će biti aktivan do Olimpijskih igara u Riju 2016. godine.
Kacikaris će tako zameniti na klupi Rusije Izraelca Davida Blata, koji je podneo ostavku u oktobru, pošto je doveo tim do bronze na Olimpijskim igrama u Londonu.
Ovo je drugi angažman Kacikarisa u Rusiji, pošto je 2005. godine doveo Dinamo iz Sankt Peterburga do trećeg mesta u domaćem šampionatu, pre nego što je klub bankrotirao na startu naredne sezone.
(Telegraf.rs / Foto: Enbasket.com)