Strašan pad Lindzi Von u Šladmingu! (VIDEO)

Petostruka ukupna pobednica Svetskog kupa pala je posle terenskog skoka, kada je izgubila ravnotežu. Helikopterom je prevezena do bolnice, gde je jedan od lekara rekao da ima komplikovanu povredu kolena

Američka skijašica Lindzi Von doživela je težak pad u prvoj trci prvenstva sveta u Šladmingu u superveleslalomu, zbog čega je helikopterom prebačena u bolnicu.

Petostruka ukupna pobednica Svetskog kupa pala je posle terenskog skoka, kada je izgubila ravnotežu i po svemu sudeći, teško povredila desnu nogu.

- Lindzi ima komplikovanu povredu kolena - reči su doktora u bolnici u Šladmingu, u koju je primljena olimpijska šampionka.

Slovenačka skijašica Tina Maze osvojila je zlatnu medalju sa rezultatom od 1:35,39 minuta. Srebro je pripalo švajcarskoj skijašici Lari Gut sa 0,38 sekundi zaostatka, a bronza Amerikanki Džuliji Mankuzo sa zakašnjenjem od 0,52 sekunde.

(Telegraf.rs/Tanjug/ Foto: Tanjug/AP)