NOVI KOŠARKAŠKI POREDAK: Zvezda i treći put bolja od Partizana! (VIDEO)

Partizan je odigrao odličnu drugu četvrtinu u kojoj je imao čak +15, ali su crveno-beli preokretom stigli do pobede 84:76(24:23, 14:22, 23:11, 24:19), kojom su povećali šanse za prvo mesto ABA lige i direktan plasman u Evroligu

U fenomenalnom derbiju 21. kola ABA lige, košarkaši Crvene zvezde pobedili su Partizan rezultatom 84:76 (24:23, 14:22, 23:11, 24:19) u dvorani "Pionir".

Ne pamti se kada su crveno-beli vezali tri pobede nad večitim rivalom, a ovaj trijumf je zlata vredan korak ka pohodu na prvo mesto tabele koje donosi direktan plasman u Evroligu.

Posle fantastične igre Partizana u prvom poluvremenu koji je imao vođstvo od 15 razlike, Zvezda je u nastavku odigrala bolje u napadu i odbrani i napravila preokret, sličan onom koji su fudbaleri napravili jesenas na "Marakani".

Imao je Partizan meč u svojim rukama, pogotovo u drugoj četvrtini, i odlično šutersko veče, ali problem sa linije za slobodnih bacanja bio je možda i jedan od presudnih faktora za poraz.  Deset trojki iz 20 pokušaja, od čega su šest delo sjajnog Bertansa ipak nisu bile dovoljne da nadoknade svega 14 ubačenih od 26 pokušaja sa linije penala.

Najefikasniji u pobedničkoj ekipi bili su Rakočević i Katić sa 20, Savović sa 15 i Subotić sa 12 poena. Među poraženima je najbolji bio Bertans sa 23 (6/p za tri), Bogdanović sa 13 i Vesterman sa 10 poena.