FA KUP: Tri gola Vigana za četiri minuta, Kolarov pogodio u pobedi Sitija (VIDEO)

Viganu je do sada najbolji rezultat bio četvrtfinale u sezoni 1986/1987, ali pošto su u prvom četvrtfinalnom meču pojeli "karamele" (3:0), obezbedili su sebi polufinale najvrednijeg engleskog Kup takmičenja. Siti bio nemilosrdan protiv Barnslija - 5:0

Vigan je na "Gudison parku" uspeo da iznenadi Everton. Igrači su u periodu od 30. do 33. minuta postigli čak tri gola i već tada rešili pobednika prvog četvrtfinalnog meča FA Kupa.

Ove sezone smo videli dosta iznenađenja u FA Kupu pošto su Bredford i Milvol pobeđivali razne premijerligaške ekipe, ali u ovom duelu, iako se radilo o dve ekipe iz najvišeg ranga u Engleskoj, domaći Everton bio je apsolutni favorit protiv Vigana, koji se bori za opstanak.

Međutim, Liga i Kup nisu isto takmičenje.

Izabranici talentovanog Roberta Martineza odigrali su sigurno najbolju partiju u sezoni i furioznom igrom u prvom poluvremenu slavili sa neverovatnih 3:0!

U nedelju se igraju preostali mečevi: Milvol – Blekburn i veliki derbi Mančester junajted – Čelsi.