SKIJANJE: Ligeti četvrtu titulu u veleslalomu ukrasio pobedom!
Amerikanac je pobedio šesti put ove sezone i sa ubedljivom prednošću osvojio mali Kristalni globus
Američki skijaš Ted Ligeti osvojio je i zvanično titulu pobednika Svetskog kupa u veleslalomu, pošto je pobedio u poslednjoj trci sezone u Lencerhajdu. To je Ligetiju šesta pobeda ove sezone, 17. ukupno.
Preporučujemo
Otkriveni jezivi detalji tragedije u kojoj je stradala Tatjana Ječmenica! Šleper naleteo na njen automobil
Ko je muž Tatjane Ječmenice, koji se bori za život posle pogibije supruge? Darko Jevtić je direktor Vojvodine
Ligeti je trijumfovao ukupnim vremenom 2:14,76 minuta, ispred Austrijanca Marsela Hiršera, koji je zaostao 37 stotinki. Treći je bio Francuz Aleksis Pinturo sa zaostatkom od 1,16 sekundi za Ligetijem.
Ovo je Ligetiju četvrta titula pobednika Svetskog kupa u veleslalomu, koju je obezbedio još prethodnog vikenda. Amarikanac je pobeđivao 2008, 2010, i 2011. godine.
Ukupan poredak u velesalomu:
1. Ligeti - 720 bodova
2. Hiršer - 575
3. Pinturo - 326
4. Manfred Melg (Italija) -301
5. Fanara - 236
Generalni plasman:
1. Hiršer - 1.455
2. Aksel Lund Svindal (Norveška) - 1.226
3. Ligeti - 1.022
4. Feliks Nojrojter (Nemačka) - 848
5. Ivica Kostelić (Hrvatska) - 840
(Tanjug)