Dejvis kup (UŽIVO): Srbija – Švedska 1:0 Tipsarević – Prpić 6:3, 6:3, 6:4
Srpski teniseri protiv Švedske u niškom „Čairu”, u prvom kolu Svetske grupe Dejvis kupa
Muška teniska reprezentacija Srbije protiv Švedske u niškom „Čairu” još jednom kreće u pohod na „salataru” – trofej Dejvis kupa. Janko Tipsarević (27), koji za državni tim uvek igra nadahnuto, a debitovao je pre 12 godina s nepunih 16, prvi put u ovom takmičenju izlazi na teren kao teniser iz Top 10 svetske liste (deveto mesto).
Preporučujemo
Srpske odbojkašice primile dve plate za godinu dana, napustile jedan od najjačih klubova Evrope
Novak Đoković se oglasio zbog spektakla najvećeg ikada: "Veličina nema granice..."
Protivnik mu je Filip Prpić (29), igrač s hrvatskim korenima, koji zauzima tek 1.426 mesto, ali, kako i sam Tipsarević objašnjava, njegov plasman ne odražava njegove teniske mogućnosti.
Pre pet i po godina kratko je bio i među 200 najboljih, a strmoglavio se na listi pošto zbog povrede nije igrao od juna. Meč u Nišu mu je i debitantski u reprezentaciji.
Ni jednom nije uspeo da se kroz kvalifikacije probije na neki od četiri turnira za gren-slem, a najbliži je bio 2008. na US openu kada je ispao u poslednjem, trećem kolu.