BUNDES: Borusija i Bajern podelili bodove

Dve ekipe koje će se sastati u finalu Lige Šampiona odigrale nerešeno 1:1 u derbiju 32. kola nemačkog šampionata

Duel Borusije iz Dortmunda i Bajerna iz Minhena u derbi meču 32. kola Bundes lige bio je prava generalna proba pred finale Lige šampiona, koje se igra 25. maja na londonskom Vembliju.

Oba trenera Jirgen Klop i Jup Hejnkes nisu želeli da otkriju sve svoje tajne pred najvažniji meč sezone pa je Bajern u meč ušao sa drugim timom, dok je Borusija igrala u kombinovanom sastavu, ali i pored toga viđena je zanimljiva utakmica iako je rezultat bio 1:1.

SKRIVANJE KARATA

Prvi meč Borusije i Bajerna ove sezone završen je istim rezultatom, a prednost između dve najbolje nemačke ekipe ostala je 20 bodova.

U protokolu za ovaj meč nije bilo standardnih provtimaca Robena, Riberija, Mandžukića...

Borusija je povela već u 11. minutu. Blaščikovski je dobio dugu loptu, centrirao sa leve strane, Groskrojc je bio na pravom mestu i iz prve savladao Nojera.

Iako su gubili od 25. minuta i imali igrača manje skoro pola sata fudbaleri Hanovera su uspeli da ostanu neporaženi kod kuće protiv Majnca čime su zadržali kakve - takve šanse da do kraja sezone izbore plasman u Ligu Evrope - 2:2.

Poveli su gosti u 25. minutu preko Milera, ali je Sobajeh uspeo da izjednači u 36. minutu. Zanimljivo, Sobajeh je samo minut ranije ušao u igru umesto povređenog Abulajea.

Hanover je u 65. minutu ostao bez isključenog Šulca, ali je Dijuf samo pet minuta kasnije uspeo da preokrene rezultat. međutim, Miler se svojim drugim golom na meču u 79. minutu pobrinuo da oteža borbu Hanovera za Evropu.