Conga "počistio" Federera!

Francuz glatko, u tri seta, zavšio posao 7:5, 6:3, 6:3 posle svega sat i 48 minuta igre * U polufinalu protiv Ferera koji je bio još ubedljiviji protiv Robreda 6:2, 6:1, 6:1

Francuski teniser Žo Vilfred Conga eliminisao je Švajcarca Rodžera Federera u četvrtfinalu Rolan Garosa ubedljivo u tri seta 7:5, 6:3, 6:3 za sat i 48 minuta. Jedino je u uvodnom setu bilo neizvesnosti dok je u nastavku Conga u potpunosti dominirao.

Francuz je u prvom setu uspeo da napravi preokret posle izgubljenog servisa. Conga je brejkom u osmom gemu izjednačio, da bi zaitim iskoristio poslednju šansu pre taj-brejka da Švajcarcu još jednom oduzme servis i sa 7:5 poveo u meču.

Valjda ohrabren uspehom Francuz je iskoristio i sledeću priliku za brejk, povevši 2:0 u drugom setu. Tu prednost znalački je sačuvao iako je kod 4:1 ispustio šansu da Federeru ponovo uzme servis.

Drugi polufinalni par biće poznat u sredu, posle mečeva Novaka Đokovića protiv Tomija Hasa i Rafaela Nadala protiv Stanislasa Vavrinke.