Juniori Srbije igraju na Evropskom prvenstvu

Poslednji meč koji su odigrali u kvalifikacijama "orlići" su završili bez golova, ali su bodom treći put zaredom obezbedili učešće na EP

Za razliku od seniorske fudbalske reprezentacije, koja će šampionat iz Brazila gledati iz fotelja, izabranici selektora juniorske selekcije igraće na "velikom" takmičenju". Naime, i pored 0:0 sa vršnjacima Republike Irske, Srbija je ostvarila plasman na Evropsko prvenstvo. Treći put zaredom.

I pored poraza od Švajcaraca stiče se utisak da su "orlići" odigrali najbolje na kvalifikacionom turniru. Sam meč sa momcima iz Republike Irske nije bio nezanimljiv, a najbolju priliku je u 58. minutu propustio vezista naše reprezentacije Pavlovski.

Prvo mesto u grupi Srbiji je u 81. minutu osigurao golman Predrag Rajković, odbranivši odličan šut Medžira.