Srpski odbojkaši poklonili Slovencima pobedu!

Izabranici Igora Kolakovića porazom su započeli takmičenje na Evropskom prvenstvu u Danskoj i Poljskoj, pošto su ih Slovenci pobedili u četiri seta - 25:20, 23:25, 22:25, 19:25

Srpski odbojkaši loše su počeli  odbranu zlata na Evropskom prvenstvu u Danskoj i Poljskoj. Slovenija je uspela da savlada našu selekciju u četiri seta, ali uz veliku pomoć naših igrača, koji su u ključnim momentima grešili najviše na prijemu servisa.

Srbija - Slovenija 1:3 (25:20, 23:25, 22:25, 19:25).

Slovenci su u dva dana u dva sporta bili kobni po naše selekcije, ali su odbojkaši imali dobru šansu da pobede u prvom meču. Bili su bolji u prvom setu, a u ostala tri seta su uspevali da uhvate priključak, ali ne i da u pravim momentima odigraju dovoljno dobro. Slovenija je s druge strane potvrdila reči selektora Igora Kolakovića da su iskusna ekipa koja je dugo u istom sastavu, i koja je kandidat za četvrtfinale.

Najviše poena u našoj selekciji postigao je Aleksandar Atanasijević, 21, a Nikola Kovačević je upisao 17. Mitja Gašaparini je postigao 17, a 15 Tine Urnaut.

U subotu od 15 časova, Srbija igra drugi meč kola protiv Holandije.