Rusi zbog Sočija ukrali 30 milijardi dolara!
Opozicioni čelnici tvrde da su se opljačkana sredstva mogla iskoristiti za izgradnju oko 3.000 kilometara superbrzih auto-puteva ili za stambeno zbrinjavanje 800.000 ljudi u Rusiji.
Olimijske u igre u Sočiju koštaće najmanje 36 milijardi evra, pet puta skuplje nego što je predviđeno. Kako tvrdi francuski list "Eko", od 30 do 50 odsto fondova namenjenih za Zimske olimpijske igre u Rusiji koje će se održati u februaru 2014. godine, najverovatnije su potrošeni u korupciji.
Preporučujemo
Ko je Eloj Rum, srpski zet koji je oduševio planetu na Mundijalu i zamalo oborio svetski rekord
Istorijska partija Eloja Ruma, golmana čija žena je poznata Srpkinja, Kurasao ispisao nove stranice Mundijala
Kako tvrde organizatori igara, četiri meseca uoči otvaranja igara, sve je već potpuno spremno. U izgradnji oko 100 hotela, saobraćajne infrastrukture, uređenju 150 kilometara skijaških staza i 654 kilometra gasovoda, od kojih deo od Džugbe do Sočija u dužini od 151 kilometra ide po dnu mora, učestvovalo je preko 50.000 radnika.
- Uprkos ljubomornim ljudima, ruska zimska olimpijada će se održati u južnoj pristonici - suptropskom Sočiju - izjavio je Kozak.
Sportske vesti iz zemlje i sveta možete pratiti i na našoj Fejsbuk stranici Telegraf.rs!
(Telegraf.rs / Tanjug)