PREMIJER: Het-trik Suareza za pobedu Liverpula, Junajted se provukao, Arsenal čuva vrh!

Golovi Mikaela Artete i Olivijea Žirua u drugom poluvremenu bili su dovoljni Arsenalu za tri boda, čime su nastavili tradiciju neporaženosti na gostovanjima u ovoj sezoni kad god su prvi poveli

Pobedom Arsenala protiv Kristala Palasa otvoreno je 9. kolo Premijer lige! Tobdžije su u malom gradskom derbiju slavile sa 1:0 čime su osigurali lidersku poziciju

Poraz od Borusije Dortmund na Emirejtsu u Ligi šampiona nije ostavilo posledice po tim Arsena Vengera, iako na gostovanju Kristal Palasu nisu dominirali. Gol Mikaela Artete sa bele tačke početko drugog dela i Olivijea Žirua u 88. minutu bili su dovoljni  Arsenalu za tri boda, čime su nastavili tradiciju neporaženosti na gostovanjima u ovoj sezoni kad god su prvi poveli.