BUNDESLIGA: Majnc u finišu stigao do trijumfa, Štutgart se prošetao Frajburgom (VIDEO)

Ekipa sa zapada Nemačke pogotkom Kamerunca Čupe-Motinga u 88. minutu savladala je Ajntraht iz Frankfurta, dok je Štutgart sjajnom partijom pobedio Frajburg

Ajntraht iz Frankfurta nastavlja sa lošim rezultatima. Četvti poraz zaredom tim sa Komerzbank Anene zabeležio je na gostovanju u Majncu, rezultatom 1:0. u okviru 12.kola Bundeslige.

U nezanimljivoj utakmici u 88.minutu Kamerunac Čupe-Moting postigao je odlučujući pogodak. Gostujuća ekipa je imala terensku inicijativu koju nije uspela da materjalizuje. U finišu meča, Majnc je iskoristio pad koncentracije protivničke odbrane i time odneo sva tri boda.

Ekipa Štutgarta je posle četiri utakmice bez pobede, konačno upisala sva tri boda. Popularne "švabe" su slavile na gostovanju u Frajburgu sa 3:1. Prednost gostima doneo je bosanski reprezentativac Vedad Ibišević već u 9.minutu, a samo minut kasnije Timo Verner je duplirao prednost.

Nadu domaćinu vratio je Hanke u 78. minutu, da bi konačan rezultat postavio Verner svojim drugim golom na meču u 82.minutu.