Poraz rukometašica Srbije od Hrvatske

Hrvatice u drugom kolu turnira u Vrnjačkoj Banji savladale izabranice selektora Saše Boškovića 30:29 u pripremama za predstojeće Svetsko prvenstvo

Rukometašice Srbije izgubile su u Vrnjačkoj Banji od Hrvatske sa 30:29 u utakmici drugog kola turnira Trofej Srbija, u pripremamamza predstojeće Svetsko prvenstvo koje će biti održano u našij zemlji od 6. do 22. decembra.

Pred oko 700 gledalaca u Hali sportova "Vlade Divac" u Vrnjačkoj Banji, hrvatske rukometašice su bolje otvorile susret. Već na polovini prvog poluvremena bilo je 9:6 za Hrvatice, da bi nakon toga još više pojačale i u odbrani i napadu, i na kraju prvog poluvremena Hrvatska je vodila sa 18:11. Srpske rukometašice su mnogo grešile u napadu, što su Hrvatice znale da iskoriste.

U drugom poluvremenu promenila se igra domaćih rukometašica u napadu. Uspele su da za 15 minuta u drugom delu smanje prednost Hrvatica na 25:22. Na sedam minuta pre kraja utakmice Srbija je uspela da stigne Hrvatsku i izjednači na 27:27.