Dolonc bez ikakvih šansi protiv Serene

Najbolja svetska teniserka nadigrala je srpku predstavnicu u dva seta 6:1, 6:2 u meču drugog kola Australijan opena

Srbija je ostala bez jednog predstavnika na Australijan openu, pošto je Vesna Dolonc eliminisana. Srpska teniserka nije imala šanse protiv najbolje na svetu, Serene Vilijams, koja je slavila rezultatom 6:1, 6:2 u meču drugog kola.

Glavna kandidatkinja za osvajanje trofeja je brzo povela 3:0, a Dolonc do kraja nije uspela ni da izbori priliku za ribrejk. Serena joj je još jednom uzela servis gem za 5:1 i potom rutinski privela set kraju.

Ista priča je bila i u drugom setu, kada Vilijamsova na samom startu pravi brejk koji ju je pogurao da posao protiv Vesne završi za sat i pet minuta.

Serenina protivnica u trećem kolu biće bolja iz meča Karolina Pliskova - Danijela Hantuhova.

Sportske vesti iz zemlje i sveta možete pratiti i na našoj Fejsbuk stranici Telegraf Sport!